Wykorzystujemy pliki cookies, aby poprawić Twój komfort korzystania z serwisu. Więcej przeczytasz w Polityce prywatności.
TABELA EMISYJNOŚCI
Akademia

Szacunkowa mapa z laboratoriami PCA

Jak uzyskać świadectwo wzorcowania aparatury pomiarowej?

Czym jest wzorcowanie?

Wzorcowanie to proces weryfikacji oraz zestawienia wyników pomiarów danego przyrządu z dokładnie znanym i potwierdzonym wzorcem. Wzorce to precyzyjne i wiarygodne urządzenia pomiarowe, poddawane regularnej kalibracji i rygorystycznym testom, by zagwarantować ich niezawodność. Procedura wzorcowania opiera się na porównaniu wyników pomiarów danego urządzenia z ustalonymi wartościami wzorca, co pozwala na ocenę zgodności. Wszelkie różnice są analizowane i uwzględniane w wydawanym świadectwie wzorcowania. Najbardziej rzetelne oraz wiarygodne pomiary wykonują placówki zatwierdzone przez Polskie Centrum Akredytacji. By znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące świadectw wzorcowania np. jego ważności, zapraszamy do zapoznania się z tym artykułem. 

Co zapewnia świadectwo wzorcowania?

Korzyści ze świadectwa wzorcowania

Gwarancja dokładności: Dokument potwierdza dokładność aparatury pomiarowej, zapewniając rzetelność i wiarygodność wyników jej pomiarów. 

Zgodność z regulacjami prawnymi: W niektórych sektorach, np. farmaceutycznym, spożywczym oraz handlowym, regulacje prawne wymagają regularnego wzorcowania przyrządów pomiarowych. 

Utrzymywanie jakości produktów: W procesach produkcyjnych dokładne pomiary mają kluczowe znaczenie dla utrzymania wysokiej jakości produktów. 

Bezpieczeństwo: W sferach takich jak medycyna czy sektor energetyczny, błędne pomiary mogą zagrozić życiu i zdrowiu ludzi. Regularne wzorcowanie przyrządów pomiarowych pozwala minimalizować ryzyko fałszywych wyników oraz potencjalnych zagrożeń.

Jak przebiega proces wzorcowania?

Proces wzorcowania jest wykonywany przez akredytowane laboratoria wzorcowania lub certyfikowane firmy specjalizujące się w tym obszarze. Przyrząd poddawany wzorcowaniu jest starannie sprawdzany, kalibrowany i testowany zgodnie z określonymi procedurami i normami. Po zakończeniu procesu, wydawane jest oficjalne świadectwo wzorcowania, które zawiera informacje o wynikach wzorcowania, datę wydania, dane identyfikacyjne przyrządu oraz informacje o laboratorium lub firmie, które przeprowadziło wzorcowanie.

Gdzie można wzorcować urządzenia z naszej oferty?

Poniższe firmy lub laboratoria pochodzą z wykazu akredytowanych placówek wzorcujących umieszczonego na stronie pca.gov.pl.

Produkty z oferty benetech.eu, do których można uzyskać świadectwo wzorcowania

 1. PIROMETRY

 1. SONOMETRY

 2. MIERNIKI PEM

 3. ANEMOMETRY

 4. HIGROMETRY I WILGONOŚCIOMIERZE

 5. MIERNIKI REZYSTANCJI

 6. MULTIMETRY

 7. TERMOHIGROMETRY

 8. WAGI

 9. MANOMETRY

 10. LUKSOMIERZE

 11. pHMETRY

 12. MIERNIKI GAZÓW

 13. TACHOMETRY

 14. WOLTOMIERZE