Wykorzystujemy pliki cookies, aby poprawić Twój komfort korzystania z serwisu. Więcej przeczytasz w Polityce prywatności.
TABELA EMISYJNOŚCI
Akademia

ODSTRASZACZ GRYZONI - JAK DZIAŁA I GDZIE GO ZAMONTOWAĆ?

ODSTRASZACZ GRYZONI - JAK DZIAŁA I GDZIE GO ZAMONTOWAĆ?

Jak działają odstraszacze na gryzonie?

Urządzenie emituje ultradźwięki niesłyszalne dla człowieka, ale nieprzyjemne dla gryzoni tj. myszy i szczury. Działają one na układ słuchowy i nerwowy zwierząt, co sprawia, że nie chcą przebywać w okolicy tych dźwięków. Nie oznacza to, że od razu po włączeniu urządzenia tak się stanie. Może się zdarzyć, że gryzonie będą chciały znaleźć źródło dźwięków i walczyć o swoje terytorium. Pojawią się wtedy wokół urządzenia. Nie należy się tego przestraszyć — takie zjawisko jest normalne. Skuteczny odstraszacz gryzoni emituje ultradźwięki o zmiennych częstotliwościach, a nie o stałych. Gryzonie nie są wtedy w stanie przyzwyczaić się do tego dźwięku i dużo wyżej prawdopodobne jest, że uciekną z gniazda i już nigdy nie wrócą.

Myszy, szczury, łasice i kuny - jak je odstraszyć?

Jak skutecznie używać odstraszaczy gryzoni?

Działanie odstraszacza szczurów i myszy jest najskuteczniejsze na otwartej przestrzeni, gdy nic nie pochłania dźwięków ani ich nie rozprasza. Miękkie materiały takie jak: styropian, gąbki, wełna, koce i dywany zmniejszają efektywność urządzenia. Z tego powodu, gdy są zainstalowane w aucie, nie powinny być przykryte żadnym materiałem tj. dywanik. Jeżeli problem z myszami czy szczurami pojawił się w całym budynku, należy umieścić osobne odstraszacze w każdym z pomieszczeń.

Pierwsze efekty korzystania z urządzenia odstraszającego gryzonie będą widoczne dopiero po dwóch tygodniach. Jeżeli stado myszy liczy dużo osobników, może to potrwać nawet około 4 tygodni.

Alternatywne sposoby odstraszania szczurów i myszy

Jedną z najpopularniejszych metod na pozbycie się szczurów i myszy z budynku jest rozsypywanie specjalnych trutek lub rozstawianie pułapek. Jest to jednak mało humanitarne zachowanie i coraz mniej osób tak postępuje.

Bardzo dobrym sposobem na pozbycie się niechcianych zwierząt w domu jest przygarnięcie ich naturalnych wrogów. W przypadku myszy są to koty. Taki drapieżnik zdecydowanie zmniejsza populację tych gryzoni w gospodarstwie domowym.

Ważnym elementem jest również zachowywanie czystości w domu i jego okolicy. Gryzonie uwielbiają poszukiwać jedzenia i porozrzucanych resztek. Nieporządek nie sprzyja pozbyciu się intruzów.

Domowe sposoby na myszy, szczury i kuny

Domowym sposobem na odstraszenie myszy i szczurów okazuje się utrzymywanie w domu niesprzyjających dla nich zapachów. Wysoce wiąże się to z utrzymywaniem czystości. Zapachy detergentów używanych do czyszczenia domu nie są przyjemne dla gryzoni. Są to również: mięta, rumianek, oleander, lawenda, czarny bez, liście laurowe czy olejek eukaliptusowy. Zasadzenie takich roślin wokół domu, przy wejściu i poumieszczanie ich w pokojach może odstraszyć gryzonie.

Problemem okazuje się też przegryzanie kabli lub innych części samochodów przez gryzonie. Istnieją specjalne spray'e, którymi pryska się wybrany fragment auta. Ich zadaniem jest odstraszenie poprzez zapach i smak.

Są to domowe i alternatywne sposoby na odstraszenie gryzoni. Jednak należy pamiętać, że najbardziej skuteczną metodą jest zamontowanie ultradźwiękowego odstraszacza dużej mocy. 

    Leave a Reply